قفسه فلزی | قفسه انبار | قفسه بندی فلزی | جنرال فلز | قفسه بندی فلزی بالکی راک


قفسه بندی راک کفپوش دار سنگین یا قفسه بندی فلزی بالکی راک (shelving Rock panels) یکی از کاربردی ترین انواع سیستم های قفسه بندی فلزی بزرگ صنعتی و نیمه صنعتی می باشد که با حداکثر استفاده از فضا، امکان ذخیرسازی محصولات نیمه سنگین و سنگین را فراهم می سازد. این گروه از سیستم های قفسه فلزی که به قفسه بندی بالکی راک (Bulk Storage Racking) نیز شناخته شده می باشند، به صورت طبقاتی پیاده سازی شده و از طریق پله های فلزی بین طبقات امکان دسترسی به به پالت های متعدد وجود دارد. شرکت قفسه بندی جنرال فلز، تولید کننده قفسه بندی راک کفپوش دار سنگین می باشد که در طراحی و تولید این گروه از محصولات خود استانداردهای خاصی را مد نظر قرار داده است. 

قفسه بندی فلزی بالکی راک
ویژگی ها ، مشخصات فنی و کاربردهای قفسه بندی فلزی بالکی راک:

  

    ارتفاع قفسه ها در این نوع قفسه فلزی با توجه به شرایط سالن انبار در بازه 200 تا 1000 سانتی متر متغییر می باشد و دهانه قفسه بر اساس نوع و اندازه کالاها می تواند یکی از مقادیر 117، 155،194، 232 و 270 سانتی متر انتخاب گردد.همچنین عمق این قفسه ها 80، 90، 100 و 110 سانتی متر بوده که بر اساس خواسته مشتری انتخاب می شود و ابعاد در نظر گرفته شده برای کفپوش قفسه های پانل راک، عرض 38 سانتی متر و عمق 80، 90، 100 و 110 سانتی متر است.چیدمان محصولات با زون های نیمه سنگین و سنگین در طبقات مختلف این سیستم قفسه بندی فلزی انباری توسط نیروهای انسانی انجام میشود که از طریق پله های تعبیه شده بین طبقات امکان پذیر میشود. با توجه به اینکه جا به جایی محصولات بیشتر توسط نیروی دست انجام میشود، در نتیجه بالکی راک اغلب برای انبارهایی کاربرد دارد که محصولات آن وزن زیاد سنگینی نداشته باشند. از جمله کاربردهای قفسه فلزی بالکی راک می توان به موارد زیر اشاره نمود:
 
 •     انبارهای ذخیره سازی قطعات اولیه
 •     کارخانجات تولید دارو و مواد شوینده و بهداشتی
 •     کارخانجات تولید ابزارآلات صنعتی و نیمه صنعتی
 •     ذخیره سازی مواد غذایی در سردخانه ها
با توجه به اینکه قفسه بندی بالکی راک را می توان در ارتفاع های مختلف پیاده سازی نمود، در نتیجه امکان استفاده از آن در محیط های مختلف با ظرفیت های گوناگون وزن محصولات زیاد سنگین نباشند وجود دارد.با توجه به اینکه قفسه بندی بالکی راک یا راک کفپوش دار سنگین را می توان به صورت طبقاتی پیاده سازی کرد و از فضای داخلی انبار حداکثر استفاده را برد، این گروه از تجهیزات انبارداری کاربرد بسیار زیادی پیدا کرده اند. از اصلی ترین دلایل استفاده زیاد از قفسه بندی بالکی راک، ویژگی های متعدد و مزایای زیاد آنها می باشد که عبارتند از:
 •     امکان نصب پله بین طبقات برای تردد آسان نیروی انسانی و جا به جایی کالا و محصولات
 •     امکان چیدمان محصولات توسط اپراتور انسانی و چرخ دستی یا کانوایر که منجر به انبارگردانی و چیدمان آسان محصولات میشود
 •     نصب و اجرا قفسه بندی راک کفپوش دار سنگین در مدت زمان کوتاه
 •     تعیین اندازه دهانه و عمق پانل ها با توجه به وزن محصولات و تحمل بار
 •     امکان نصب قفسه ها بر روی هم تا بیش از 5 طبقه و متناسب با ارتفاع سالن
 •     قرار گرفتن کفپوش های مخصوص بر روی بازوهای هر قاب و فراهم شدن شرایط مناسب برای گذاشتن محصولات در هر قفسه
 •     امکان اتصال قفسه ها با پیچ و مهره به قاب و بازوها و ایجاد بدنه محکم و مقاوم در برابر ضربه و افزایش وزن محصولات در هر طبقه
 •     امکان طراحی و اجرای طبقات با توجه به نوع محصولات، فضای داخلی سالن
 •     امکان کاهش یا افزایش آسان فاصله بین طبقات بر حسب شرایط
 
با توجه به اینکه در سیستم قفسه بندی فلزی بالکی راک چیدمان و جا به جایی محصولات در طبقات مختلف توسط نیروی انسانی انجام میشود، در نتیجه باید قاب قفسه که نقش چارچوب را دارد، از استحکام بسیار بالایی برخوردار باشد. علاوه بر استفاده از ورقه های فلزی محکم در ساخت قاب، مهاربندهای ضربدری و افقی نیز استفاده می گردد.یکی از اصلی ترین تفاوت های پانل راک با سایر سیستم های قفسه بندی، استفاده از کفپوش های مخصوص می باشد که بدون پیچ و مهره بر روی بازو قرار میگیرند. استفاده از این کفپوش ها باعث میشود تا محصولات با اندازه های مختلف با نظم بهتری در قفسه ها قرار گیرند.در قفسه بندی های بالکی راک تمام اقلام پالتی روی بازوها قرار میگیرند که از طریق کلیپ های ناخنی به ستون متصل میشوند. بازوهای به کار رفته در ساختار این قفسه ها دارای انواع مختلفی از قبیل بازوی رولفرم با کلیپ سه ناخته، بازوی رولفرم با کلیپ چهار ناخنه  و بازوی قوطی استاندارد با کلیپ سه ناخنه می باشد.
 
نصب قفسه انباری راک کفپوشدار:
از موارد بسیار مهمی که لازم است پس از انتخاب قفسه فلزی در نظر داشت، نحوه نصب و رعایت استانداردها برای آن می باشد. قفسه بندی فلزی بالکی راک به دلیل نوع سازه و عدم امکان جا به جایی و چیدمان کالاها با لیفتراک، باید به گونه ای نصب شود که رفت و آمد در آن آسان باشد. علاوه براین، به منظور حفظ استانداردها و اصول ایمنی انبارداری، قفسه انباری راک کفپوشدار باید تا حد امکان از مسیر کابل های برق فاصله داشته باشد. همچنین لازم به ذکر است که به میزان فاصله طبقه اول از زمین نیز باید توجه شود که در صورت طراحی صحیح و استاندارد، قفسه بندی انباری بالکی راک پایه دار اجرا میشوند و فاصله حفظ خواهد شد.
 
قیمت قفسه بندی راک کفپوش دار سنگین:
قیمت قفسه انبار راک کفپوش دار سنگین با توجه به تعداد طبقات، ارتفاع و تجهیزات جانبی و همچنین قیمت فلزات و متریال به کار رفته برای تولید سازه تعیین می گردد. با توجه به تفاوت هایی که در قیمت هر قفسه در ابعاد مختلف وجود دارد، می توانید برای استعلام قیمت قفسه پانل راک با شرکت قفسه بندی جنرال فلز تماس بگیرید.
 
 

برخی از تصاویر قفسه بندی فلزی بالکی راک :

سفارش از طریق واتساپ